Sport

Leo Messi: Madridi ka pasur sezon spektakolar

Champions League ky është trofeu që Messi e do në sezonin 2018/19. Leo ka lavdëruar Realin që triumfoi për herë të tretë me radhë, duke shkruar histori. Për tri vite me radhë, Barcelona është eliminuar nga Champions League në çerekfinale, diçka që Leo Messi thotë se më nuk guxon t’i ndodhë katalunasve. Duke lavdëruar Realin që triumfoi për herë të… LEXO EDHE

Read More »

FIFA: 10 Kombëtaret më të mira

Një ndër favoritët për të triumfuar në Rusi, Spanja, ka humbur dy vende në renditjen e re të FIFA-s. FIFA ka publikuar renditjen e re para Kupës së Botës dhe pas disa miqësoreve të zhvilluara. 7 pozitat e para nuk ka pasur ndryshime, me Gjermaninë që vazhdon të konsiderohet si Kombëtarja më e mirë në botë. Ndryshimi drastik është Spanja,… LEXO EDHE

Read More »

“Nuk dua që Neymari të shkojë në Madrid”

Messi e ka përsëritur, nuk do që Neymari t’i bashkohet Real Madridit. Neymar, që u transferua nga Barcelona te PSG-ja sezonin e ardhshëm për 222 milionë euro, lidhet me një kthim të mundshëm në Spanjë, por jo te Barça – Reali insiston për 26 vjeçarin. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Lionel Messi, edhe njëherë e ka përsëritur se… LEXO EDHE

Read More »

Alex Sandro, United apo Juventus?

Juventus do t’i ofrojë kontratë të re Alex Sandros, por Manchester United gjithashtu është i interesuar për brazilianin. Mbrojtësi i majtë, Alex Sandro, u kërkua nga Chelsea sezonin e kaluar, por “Zonja e Vjetër” refuzoi 60 milionë euro dhe lojtari e bëri të qartë se është i lumtur të qëndrojë në “Allianz Stadium”. Por, braziliani po mendon seriozisht të largohet… LEXO EDHE

Read More »

Rinisin bisedimet mes Romës e Ajaxit për Kluivertin

Kanë nisur bisedime të reja mes Romës e Ajaxit për Justin Kluivert, pas refuzimit të disa ofertave me radhë. Sky Italia raporton tani se dy klubet janë duke punuar seriozisht për arritjen e një marrëveshje për 19 vjeçarin, për të cilin Ajaxi pranoi fillimisht vetëm 10 milionë euro. Kluivert është rikthyer në Amsterdam pas pushimeve në Ibiza dhe sipas Sky… LEXO EDHE

Read More »

Real Madridi ka vendosur ta paguajë klauzolën e Oblakut

100 milionë euro, kjo është klauzola e Oblak të cilën ka vendosur ta paguajë Real Madridi. ”Bomba e verës” kështu e quan A Bola vendimin e Real Madridit për portierin e Atlético de Madrid, Jan Oblak. Sipas A Bola, Reali do të paguajë klauzolën e Oblak, e që është 100 milionë euro. Për portierin fantastik interesohet edhe liverpooli. Reali ka… LEXO EDHE

Read More »