Sport

Conte: E ardhmja ime do të bëhet e ditur pas dy javësh

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, do t’i bëjë të ditura planet e së ardhshmes vetëm pas përfundimit të këtij sezoni. Thashethemet rreth së ardhmes së Contes kanë qarkulluar tërë sezonin, pasi italiani është lidhur me një largim nga Chelsea për shkak të marrëdhënieve të tensionuara me hierarkinë e klubit, transmeton Gazeta Express. Chelsea është duke luftuar për pozitën e katërt… LEXO EDHE

Read More »

AS: Neymar u takua dy herë me Realin, blerja e tij do t’i kushtojë madrilenëve plot 260 milionë euro

Gazeta e përditshme spanjolle “AS” raporton se Neymari është në kontakt me Real Madridin për të kaluar në kryeqytetin spanjoll në verë dhe se për ta siguruar transferimin e tij Realit do t’i duhet t’i derdhë plot 260 milionë euro. E përditshmja spanjolle pohon se Neymari është takuar në dy raste të ndara me zyrtarët madrilenë në Brazil. Në ato… LEXO EDHE

Read More »

Karateistët kosovarë nisen sërish për Serbi

Ekipi i karatesë i Kosovës do të udhëtojë drejt Serbisë përsëri, për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Karatesë në Novi Sad, disa orë pasi iu ndalua hyrja në shtetin serb nga autoritetet lokale. Dy grupe të sportistëve kosovarë u ndaluan dhe kthyen mbrapsht nga policia serbe mbrëmë pas mesnate dhe sot herët në mëngjes në pikën kufitare në… LEXO EDHE

Read More »

Dua Lipa e gëzuar që do të performojë në “Champions League”

Dua Lipa është këngëtarja të cilës i janë hapur të gjitha dyert e suksesit. Këngëtarja tani nuk mungon në asnjë event të rëndësishëm në botë dhe është bërë fytyrë e shumë markave të njohura, shkruan lajmi.net. Këto ditë është dhënë lajmi se Dua Lipa do të performojë në ceremoninë hapëse të “Champions League”. Lajmi është konfirmuar edhe nga vetë Dua, e cila përmes… LEXO EDHE

Read More »

Suso: Jam shumë i lumtur në Milan, s’dua të largohem

Anësori spanjoll Suso ka thënë se është shumë i lumtur në Milano dhe se asgjë nuk e bën të mendojë ta braktisë Milanin. Suso nënshkroi zgjatjen e kontratës deri më 2022 shtatorin e kaluar, por si njëri prej aseteve më të vlefshme të Milanit, mediat kanë spekuluar vazhdimisht se ai mund të shitet, transmeton Gazeta Express. “Gjithmonë kam thënë se… LEXO EDHE

Read More »

Wenger: Kam shumë oferta

Arsene Wenger e ka përsëritur dëshiron për ta vazhduar punën e trajnerit dhe thotë se tashmë ka marrë më shumë oferta se që priste. Në verë Wengeri do të largohet nga Arsenali pas plot 22 viteve gjatë të cilave i ka fituar tre tituj të Premierligës dhe shtatë trofe të Kupës FA, që është rekord, transmeton Gazeta Express. Duke folur… LEXO EDHE

Read More »

Mbrojtësi i Arsenalit e humb Botërorin dhe pjesën e parë të sezonit të ri

Mbrojtësi i Arsenalit Laurent Koscielny e ka këputur gilcën në thembrën e Akilit dhe nuk do të kthehet para dhjetorit, sipas trajnerit në largim të “Topçinjve” Arsene Wenger. Mbrojtësi francez u lëndua gjatë gjysmëfinales së Evropa Ligës kundër Atletico Madridit, transmeton Gazeta Express. Raportohet se ka kohë që francezi është duke u përballur me një problem në thembër, dhe tani… LEXO EDHE

Read More »

Ferguson del nga koma, komunikon me familjarët

Nga Anglia vijnë lajme të mira në lidhje me Sir Alex Ferguson. Trajneri legjendar i Manchester United doli nga gjendja e komës, duke dhënë sinjale pozitive për përmirësimin e tij. Mësohet se Ferguson, tashmë 76-vjeçar, ka komunikuar me familjarët e tij, që kanë qenë gjatë të gjithë kohës të pranishëm në spital. Sipas medies britanike, mjekët shfaqen optimistë për një… LEXO EDHE

Read More »

Pique – Casemiros: Bëj çfarëdo faulli që dëshiron se s’ke për t’u ndëshkuar

Në një El Clasico të nxehtë, Gerard Pique i ngriti temperaturat duke e bezdisur Casemiron në momentet pas përjashtimit të Sergi Robertos me karton të kuq. Mbrojtësi i Barcelonës u vërsul me ngut drejt mesfushorit brazilian pas incidentit, transmeton Gazeta Express. “Mund të bësh çfarëdo faulli që dëshiron, nuk do të ndëshkohesh”, besohet se i ka thënë Pique atij, raporton… LEXO EDHE

Read More »