Sport

FFK: Logoja ishte zgjedhur nga Fadil Vokrri dhe nuk mund të ndërrohet brenda dy viteve

Një numër simbolik i disenjatorëve dhe qytetarëve kanë protestuar sot para selisë së Federatës së Futbollit të Kosovës, në shenjë pakënaqësie për logon e kësaj federate, e cila është zgjedhur ditë më parë. Jo më shumë se dhjetë persona me këtë rast shprehën pakënaqësinë për dizajnin e logos, duke pretenduar se kjo logo nuk e ka merituar të zgjidhet. Ata… LEXO EDHE

Read More »

“Argjentina është dashur ta thërriste Icardin në Botëror”

Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli ka bërë një gabim duke lënë Mauro Icardin jashtë skuadrës së tij për Kampionatin Botëror, sipas Jaiver Zanettit. Icardi përfundoi stinorin në Serie A me 29 golla, mirëpo mbeti jashtë skuadrës së Argjentinës për Kampionatin Botëror, transmeton Gazeta Express. Pas paraqitjeve të shkëlqyera me Interin, Icardi ka bërë vetëm katër paraqitje me Kombëtaren e tij,… LEXO EDHE

Read More »

Barcelona e shfrytëzon interesimin e Tottehamit për Rafinhan për ta rrëmbyer Eriksenin

Barcelona mund ta shfrytëzojë interesimin e Tottenhamit në Rafinhan për ta siguruar transferimin e Christian Eriksenit, sipas Sport. Rafinha e kaloi pjesën e dytë të sezonin të kaluar si i huazuar te Interi, por gjiganti i Serie A nuk e ka aktivizuar opsionin për ta blerë mesfushorin për 35 milionë euro, transmeton Gazeta Express. Rafinha nuk është pjesë e planeve… LEXO EDHE

Read More »

Kovacic pritet të largohet nga Reali, sipas të përditshmes spanjolle

Mateo Kovacic më shumë mundësi do të largohet nga Real Madridi pas largimit të papritur të trajnerit Zinedine Zidane, raporton e përditshmja spanjolle “AS”. Vendimi përfundimtar i mesfushorit kroat për të ardhmen e tij në Madrid do të varet nga trajneri i ri i Real Madridit, pasi Zidane e parandaloi largimin e tij në mes të sezonit përkundër një ofertë… LEXO EDHE

Read More »

“Si mund t’i them jo Milanit?”

Thiago Silva e ka pranuar se nuk do të mundë t’i thoshte ‘jo’ kthimit në Milan, si dhe ka theksuar se për të do të ishte e mrekullueshme ta mbyllte karrierën në gjigantin italian. Silva u paraqit 100 herë për Milanin nga 2009 deri më 2012, duke e fituar një titull kampioni, por u largua në drejtim të Paris Saint-Germain… LEXO EDHE

Read More »

De Gea: E kemi studiuar mirë Cristiano Ronaldon

David de Gea ka theksuar se Spanja e ka studiuar shumë mirë Cristiano Ronaldon para ndeshjes së saj hapëse kundër Portugalisë në Kupën e Botës këtë javë. Derisa Spanja po përgatitet për t’u përballur me Portugalinë në ndeshjen e saj hapëse në Kupën e Botës, numri një i portës së saj, De Gea, nënvizoi se “Furia e Kuqe” i ka… LEXO EDHE

Read More »

Dorëzohet Liverpooli, s’e paguan çmimin e Alissonit

Liverpooli nuk do ta paguajë çmimin e kërkuar nga Roma për transferimin e portierit të saj, Alisson Becker. Klubi nga kryeqyteti italian i kërkon 90 milion euro për ta lëshuar portierin brazilian, një çmim se më shumë gjasë Liverpooli nuk do të pranojë ta paguajë, raporton Sky Sport, përcjell gazeta Express. Madje sipas Sky, përfaqësuesi brazilian pritet të kalojë në… LEXO EDHE

Read More »

Ndodh edhe kjo: Ylli i Portugalisë u bën thirrje futbollistëve të mos shkojnë në Itali

Mesfushori i Interit, Joao Mario, i ka paralajmëruar lojtarët e Sporting CP, të cilët i kanë shfuqizuar kontratat e tyre me klubin, të mos e zgjedhin Italinë si destinacionin e tyre të radhës. Bas Dost, William Carvalho, Gelson Martins dhe Bruno Fernandes i kanë shfuqizuar kontratat me Sporting dhe tani janë lojtarë të lirë, pasi ishin viktimë e një sulmi… LEXO EDHE

Read More »