Sport

Zidane shokon Perezin

Zidane nuk dëshiron prurje të reja në afatin kalimtar të janarit. Sipas asaj që raporton e përditshmja spanjolle Marca, Zinedine Zidane i ka kumtuar lajmin numrit një të klubit, Florentino Perez, se nuk e dëshiron lojtarë në afatin kalimtar të janarit. Është raportuar se Reali do të tentojë të nënshkruaj me një 9-sh në janar, duke parë fillimin e dobët… LEXO EDHE

Read More »

De Biasi prezantohet në Spanjë: Ndjej dashuri ndaj të gjithë shqiptarëve

Trajneri italian, Gianni De Biasi është prezantuar tek skuadra e re, Deportivo Alaves. Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë ka folur edhe për largimin nga kuqezinjtë. Fillimisht De Biasi foli për objektivat e klubit, ku synon ta shpëtojë nga rënia Alavesin. “Objektivi ynë nuk është që ta fitojmë kampionatin. Synimi kryesor është të dalim të katërtit nga fundi dhe kjo do… LEXO EDHE

Read More »

Fushë-Kosova transferon dy iranianë, debutojnë ndaj Ferizajt (Foto)

Fushë-Kosova e ka marrë shumë seriozisht këtë edicion të Ligës së Parë dhe synon rikthimin në elitë pas një periudhe të kaluar në Ligën e Parë. Në këtë drejtim, ‘Pampurat’ kanë befasuar me dy përforcime. Fjala është për dy futbollistë nga Irani, Ali Hosseini dhe Ahmad Reza Zahmatkesh, shkruan Gazetasheshi.com. Lajmi është konfirmuar nga menaxheri i klubit, Jetmir Berisha, i… LEXO EDHE

Read More »

Operohet Majlinda Kelmendi (Foto)

Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelemendi me shumë sukses ka operuar ligamentin Kryqëzor. Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se xhudistja Majlinda Kelmendi sot me shumë sukses ka operuar ligamentin Kryqëzor. Deri te ky lëndim kishte ardhur pas garës në Budapest, ku Majlinda pësoi humbje. Kuka tregon se Majlinda rehabilitimin do ta vazhdojë në Slloveni dhe qëllimi kryesor i… LEXO EDHE

Read More »

Zyrtare: Ja me sa ndeshje dënohet Mane (Video)

Mane është suspenduar me tri ndeshje pas ndërhyrjes së ashpër në portierin e Manchester City, Ederson Moraes. Federata Angleze e Futbollit e ka dënuar Sadio Manen me tri ndeshje mos lojë pas ndërhyrjes së ashpër në portierin e Manchester City, Ederson. Mane ndërhyri ashpër në portierin, Ederson Moraes, në sfidën që Manchester City e fitoi 5:0 ndaj Liverpoolit. Gjithçka ndodhi… LEXO EDHE

Read More »

Shteti nuk ofron kujdes shëndetësor për kampionen olimpike

Driton Kuka, trajner i xhudistes olimpike Majlina Kelmendi ka ngritur shqetësimin që sportistët në Kosovë ende mbesin të vetmit sportistë në botë që s’kanë sigurime shëndetësore në rast të lëndimit. “Përkujdesja për sportistë kulminantë zakonisht bie në supet e familjeve e ndoshta ndonjëherë edhe Federata apo klubet ndihmojnë”, ka shkruar Kuka në Facebook. Kuka njofton se një sportist i karatesë… LEXO EDHE

Read More »

​Zyrtare: Herolind Shala transferohet në ligën daneze (Foto)

Mesfushori i Kombëtare së Kosovës, Herolind Shala edhe zyrtarisht ka nënshkruar me skuadrën daneze, Lyngby. Herolind Shala është larguar nga Sparta Prague për të kaluar në kampionatin danez të skuadra e Lyngby. Lajmin e ka konfirmuar vet lojtari, i cili ka nënshkruar kontratë dy vjet e gjysmë. “Përshëndetje miq. Edhe zyrtarisht jam pjesë e skuadrës daneze Lyngby. Shpresoj në një… LEXO EDHE

Read More »

Celina për klubin në gjendje të mirë shëndetësore, për Kosovën me “grip”

Mesfushori Bersant Celina luajti për 90 minuta me ekipin U23 të Ipswichit kundër Sheffield Unitedit edhe pse nuk u ftua për Kosovën në dy ndeshjet kualifikuese për “arsye shëndetësore”. Të martën [dje] ai luajti për ekipin anglez, por mungoi në stërvitjet e përfaqësueses së Kosovës për dy ndeshjet kundër Kroacisë e Finlandës, transmeton Koha.net. Celina kishte kërkuar nga FFK-ja që… LEXO EDHE

Read More »

Kelmendi mbetet pa medalje në Botëror

Majlinda Kelmendi ka humbur garën për medaljen e bronztë në Botërorin që po mbahet në Budapest. Pasi u eliminua në gjysmëfinale nga japonezja Ai Shishime, Kelmendi ka humbur rastin që në Kosovë të kthehet me medalje pasi u mposht me vazzari nga Erika Miranda e Brazilit. Në kategorinë deri në 52 kilogramë në çerekfinale u eliminua edhe garuesja tjetër Distria… LEXO EDHE

Read More »