Lifestyle

Kur arkitektët dhe punëtorët e ndërtimtarisë ia huqin, imazhe që ju bëjnë të qeshni (Foto)

Fotogaleria e publikuar më poshtë tregon disa prej dështimeve më të mëdha të arkitektëve gjatë realizimit të projekteve të tyre. Fotografitë e përzgjedhura Buzzfeed dhe të postuar në Reddit, tregojnë zgjedhjet “kreative” të punëtorëve të ndërtimtarisë që janë munduar të “kursejnë” para gjatë punës, transmeton Telegrafi. Madje disa fotografi duken aq qesharake sa që pak kush do të besojë se… LEXO EDHE

Read More »

A po i mashtron Zara konsumatorët në Instagram?

Një lajm i rremë është shpërndarë mbrëmë nëpër rrjete sociale. Marka e njohur e veshmbathjeve “Zara” në këtë rast “Zara zyrtare Kosovë” ka shpërndarë një njoftim në instagram se 50 mijë ndjekësit e parë do të përfitojnë veshëmbathje në vlerë prej 100 eurosh nga kjo markë e njohur. Pre e këtij lajmi të rremë kanë rënë më shumë se 26… LEXO EDHE

Read More »

A mundet Apple të na shpëtojë nga vetja jonë?

Ne kemi një problem të varësisë nga smartphone.  Rreth 77 përqind e të rriturve amerikanë tani kanë një smartphone, nga 35 përqind që ishin në vitin 2011, dhe shumë prej atyre përdoruesve i kontrollojnë telefonat e tyre të paktën 80 herë në ditë. “Nomofobia” – frika e lidhur me humbjen e kontaktit me celularin – prek një pjesë të konsiderueshme… LEXO EDHE

Read More »

Çfarë thonë ekspertët për dënimin fizik të fëmijëve: i dëmshëm apo i dobishëm?

Kelly Clarkson, këngëtarja e mirënjohur amerikane, së fundmi ka nxitur debate pasi që ka treguar se nuk e kundërshton rrahjen e fëmijëve. “Unë nuk jam kundër rrahjes me shuplakë të fëmijëve, gjë të cilën njerëzit sot nuk po e preferojnë”, ka treguar Clarkson, nënë e një vajze tri vjeçe dhe një djali 1 vjeç.  “Nuk e kam fjalën ta rrahësh… LEXO EDHE

Read More »

Katër hapa që duhet t’i ndërmerrni për ta parandaluar aromën e keqe të trupit

Është keq të mbani aromë të keqe! Ndonjëherë pavarësisht se bëni çmos për të mos mbajtur aromë të keqe, prapëseprapë përfundoni duke iu qëndruar tjerët larg! Por, fillimisht, mos u brengosni – kjo i ndodhë thuajse çdo personi! Megjithatë, si ta parandaloni dhe ta ndalni këtë fenomen? Për këtë, duhet t’i bëni disa ndryshime në regjimin tuaj ditor, transmeton Telegrafi.… LEXO EDHE

Read More »

Katër arsye se përse duhet të shkoni në palestër menjëherë pasi zgjoheni nga gjumi

Nëse jeni person që merret me palestër apo dëshiron të fillojë aktivitetet sportive, atëherë ekspertët iu rekomandojnë të shkoni atje herët në mëngjes – dhe kjo nuk është vetëm sa për ta shmangur turmën e njerëzve! Faktikisht, sipas ekspertëve, ka shumë dëshmi shkencore të cilat i dëshmojnë efektet fitimprurëse të ushtrimit në mëngjes, transmeton Telegrafi. Jeni më të mprehtë në… LEXO EDHE

Read More »