Author Archives: Click Channel

Lewandowski: Dua të transferohem te ky klub i madh evropian

Robert Lewandowski ka hedhur dyshime të reja mbi të ardhmen e tij te skuadra kampione nga Bundesliga. Robert Lewandowski dëshiron të largohet nga Bayern Munich. Sulmuesi polak insiston për largim nga klubi bavarez dhe transferim në Real Madrid, raporton e përditshmja sportive madrilene “Marca”. Lewandowski ka hedhur dyshime të reja mbi të ardhmen e tij te skuadra kampione nga Bundesliga.… LEXO EDHE

Read More »

Figo: Ky përforcim do të shkëlqente në Real Madrid

Figo është pyetur nëse Mauro Icardi mund të jetë futbollisti i duhur për Real Madridin. Luis Figo ka dhënë një intervistë për Sky Sport, ku ka folur për skuadrën e Interit, duke qenë se ka qenë pjesë e zikaltërve për disa vite, duke fituar edhe trofe. Për shkak të së kaluarës së tij edhe te Reali i Madridit, Figo është… LEXO EDHE

Read More »

Rakitic frikëson tifozët e Barcelonës, ja çfarë thotë për Iniestan

Ivan Rakitic ka folur për të ardhmen e legjendës së Barcelonës, Andres Iniesta. Ivan Rakitic ka shtuar dyshimet se Andres Iniesta ka vendosur të largohet nga Barcelona duke u transferuar në Kinë. Mesfushori kroat ka reaguar pas spekulimeve se mesfushori spanjoll do të ndahet nga Camp Nou, pas përfundimit të këtij sezoni. “Mua nuk më ka thënë asgjë dhe nuk e… LEXO EDHE

Read More »

Real Madrid ka gati lajmin e vitit për Ronaldon

Real Madrid ka bërë gati shpërblimin e formës së mirë për Cristiano Ronaldon. Real Madrid ka filluar kontaktet me përfaqësuesit e Cristiano Ronaldos për vazhdimin e kontratës së tij. E përditshmja sportive madrilene “AS” shkruan se klubi nga Santiago Bernabeu dëshiron ta shpërblejë nivelin e lartë të paraqitjeve të portugezit, me kontratë të re në Madrid. Ronaldo në periudhën e fundit… LEXO EDHE

Read More »

Lamtumirë PSG, Neymar zgjedh klubin e ri

Neymar dëshiron të rikthehet në La Ligë. Neymar është i pakënaqur në Paris Saint-Germain. E përditshmja sportive madrilene “Marca” shkruan se sulmuesi brazilian mund të largohet nga klubi francez, pas përfundimit të këtij sezoni. Neymar tashmë ka një ofertë të madhe për të kaluar te një klub i ri, gjatë afatit kalimtar të verës, përcjell “lajmi.net”. Nëse konfirmohet largimi i… LEXO EDHE

Read More »

Nëse ndodh kjo, Valverde mund të shkarkohet nga Barcelona

“Mundo Deportivo” raporton se klubi nga Camp Nou mund ta shkarkojë Valverden në rast të humbjes nga Sevilla në finalen e Copa del Rey. Ernesto Valverde rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës. E përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo” raporton se klubi nga Camp Nou mund ta shkarkojë Valverden në rast të humbjes nga Sevilla në finalen e Copa… LEXO EDHE

Read More »

Mbretëresha Elizabeta II mbush 92 vjet jetë

Në familjen mbretërore sot ka festë. Mbretëresha Elizabeta sot feston ditëlindjen, por ajo feston dy ditëlindje, shkruan Time, transmeton lajmi.net. Ajo mbush sot 92 vjet jetë, ndërsa feston ditëlindjen e 66-të që kur ajo u ngjit në fron në vitin 1952. Megjithatë, kjo nuk do të jetë ditëlindja e vetme që ajo feston këtë vit, ngase në mbretëresha përveç se… LEXO EDHE

Read More »

Pas problemeve me “On Records”, Mozzik i vë këtë emër vetes

Mozzik javë më parë publikoi këngën “Madam” të shoqëruar edhe me videoklip. Kënga është pritur shumë mirë dhe kishte marrë mbi 7 milionë klikime në kanalin YouTube, shkruan lajmi.net. Por, ish-menaxhmenti i tij i kanë fshirë këngën, me pretekst që është punuar në studio të tyre gjatë kohës kur ishte pjesë e “On Records”. Gjatë ditës së djeshme, ka pasur reagime të… LEXO EDHE

Read More »

Gold AG nuk ndalet, filmon këngën e re

Reperi Gold Ag është shumë aktiv me projekte muzikore. Ka vetëm dy javë nga publikimi i bashkëpunimit mes tij dhe Shyhrete Behlulit, por ai nuk është ndalur me kaq, shkruan lajmi.net. Në llogarinë  e tij në Instagram, Gold Ag ka postuar një fotografi në të cilën ka njoftuar se është gati ta xhirojë këngën e re. “Të dielën xhirimet në Tropojë, Tahir… LEXO EDHE

Read More »