Zbulohet misteri i mungesës së Sadikut te Levante

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku javë më parë iu bashkua skuadrës spanjolle, Levante.

Që prej transferimit në Levante, Armando Sadiku jo vetëm që nuk ka luajtur asnjë ndeshje, por ai nuk ka qenë as në bankën rezervë, duke shikuar ndeshjet e skuadrës së tij ndaj Real Madrid dhe Velancia nga tribuna.

Fillimisht ishte menduar se Sadiku po lihej anash nga trajneri, por kjo duket se nuk është e vërtetë.

Sipas Panorama Sport, lojtari është i lënduar dhe i duhet të pres edhe 10 ditë të tjera për te debutuar me Levanten.

Saduiku vuan nga një dëmtim në gju dhe pasi të shërohet pritet të debutojë me skuadrën spanjolle. /Express/

Leave a Reply