Juventus pas mesfushorit të Realit

Juventus ka kthyer sërish interesim për mesfushorin kroat të Real Madridit, Mateo Kovacic.

Mateo Kovacic mund të kthehet në Serie A pas tre viteve, por kësaj radhe të kampioni aktual, Juventus.

Kroati asnjëherë nuk ka qenë startues që prej transferimit në Inter dhe p mendon largimin gjatë verës së ardhshme.

Sipas Calciomercato, për shërbimet e tij është i interesuar Juvetnus dhe do të tentojë me çdo kusht transferimin e tij.

Vlera e Kovacicit është mbi 50 milionë euro. /Express/

Leave a Reply