BBC apo MCN? Cila treshe është më e fortë?

Por, cila treshe do ta udhëheqë skuadrën e vet drejt triumfit evropian?

Sulmuesit e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, Edinson Cavani dhe Neymar e sundojnë Ligën 1 të Francës dhe e kanë terrorizuar Evropën këtë sezon, transmeton Express.

Ama ata nuk janë të vetëm.

Real Madridi u ka shkaktuar ankthe mbrojtjeve rivale sapo ato e kanë dëgjuar emrat e Karim Benzemas, Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldos.

Rekordi i golave të shënuara nga MCN

2017/18 – 71 gola (Cavani 28, Neymar 28, Mbappe 15)

Rekordi i golave të shënuara nga BBC

2013/14 – 59 gola (Cristiano 33, Benzema 15, Bale 11)

2014/15 – 76 gola (Cristiano 43, Benzema 17, Bale 16)

2015/16 – 77 gola (Cristiano 40, Benzema 23, Bale 14)

2016/17 – 47 gola (Cristiano 25, Benzema 13, Bale 9)

2017/18 – 40 gola (Cristiano 24, Benzema 7, Bale 9)

Leave a Reply