Manchester City shpreson t’ia rrëmbejë Juventusit objektivin e mesfushës

Manchester City shpreson se do ta transferojë mesfushorin e Liverpoolit, Emre Can, në fund të këtij sezoni, sipas The Mirror.

Can deri tani ka refuzuar të nënshkruajë marrëveshje të re me Liverpoolin, si dhe është lidhur me një kalim te Bayern Munich si lojtar i lirë, transmeton Express.

Por, ndër skuadrat më të interesuara për transferimin e tij është treguar Juventusi.

Megjithatë, nëse Bayern Munich e blen Leon Goretzkan nga Schalke, Can mund të zgjedhë të qëndrojë në Premierligë me skuadrën e Pep Guardiolas.

Leave a Reply