Aurela shpreh ngushëllime për vdekjen e ‘Mjeshtrit të Madh’ Rexhep Çelikut

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore.
 E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Aurela Gace, shkruan lajmi.net

Këngëtarja ka hedhur një fotografi të Rexhepit në Instagram, duke shprehur ngushëllime dhe mërzinë e saj.

“Lamtumire Mjeshter. REXHEP ÇELIKU , Nderi I Kombit jo vetem ne letra , por ne zemrat dhe mendjet e gjithe Shqiptareve . Faleminderit per çfare na dhe falë pasionit tend. U prehsh ne paqe 🙏Legjende” janë fjalët e këngëtares lënë fotos.

Kujtojmë se Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë. Ai u shua sot, në orën 2:30.

screenshot_1erwqe

Leave a Reply