Kosova U19 mposht Lituaninë dhe siguron kualifikimet për Euro 2019

Kombëtarja e Kosovës U-19 ka mposhtur Lituaninë 3:0 për të siguruar kualifikimet për Euro 2019.

Ekipi i U-19 i Kombëtare së Kosovës ka siguruar kualifikimet për Euro 2019, pas fitores ndaj Lituaniësë, e dyta në tre ndeshje.

Leotrim Kryeziu ka shkëlqyer përsëri duke shënuar dy gola, ndërsa një tjetër e ka shënuar Limani.

Kosova kështu përfundon në vendin e dytë në grupin e 6 më 6 pikë, tri më pak se sa Austria në vendin e parë. /Express/

Leave a Reply