Arrestohet në Gjermani “Ivani i tmerrshëm”

Tifozi ultras i Yllit të Kuq të Beogradit, Ivan Bogdanov, është arrestuar në Gjermani nën dyshimin se po përgatiste trazira në Koln.

Tetë tifozë të Crvena Zvezdës, që janë në një listë europiane vëzhgimi të INTERPOL-it, u vunë në pranga, por më pas u liruan në zonën e Nordrhein-Westfalen (North Rhine-Westphalia), para ndeshjes së Europa League mes Kolnit dhe skuadrës serbe, raporton “Top-Channel”.

Mes tyre ishte dhe “Ivani i tmerrshëm”, siç është quajtur nga mediet pas trazirave në ndeshjen me Shqipërinë, atë me Italinë në “Marassi”, por gjithashtu në disa përballje të tjera në Beograd.

Ivan Bogdanov dhe 7 personat e tjerë u ndaluan në një apartament në qendër të Kolnit. Sipas gazetës gjermane “Die Welt”, huligani serb kërkonte ta kthente sfidën kontinentale në një skenë për akte provokuese, por pa zbuluar se për çfarë bëhej fjalë.

Kolni dhe Ylli i Kuq takohen sot në kuadër të xhiros së dytë të Grupit H në Ligën e Evropës.

Leave a Reply