Historia: Fotoja prekëse që po thyen rrjetet sociale

cifti1-620x350

Ky është momenti prekës kur dy prindër me sëmundje vdekjeprurëse shtrëngojnë duart e njëri-tjetrit si për t’i thënë lamtumirë për herë të fundit.

Çifti Julie dhe Mike Bennet u përball me vdekjen së bashku pasi të dy u diagnostikuan me kancer.

Fotoja është bërë përpara se Mike të ndërrojë jetë.

Fotoja e tyre është shpërndarë online nga fëmijët e tyre nga një spital në Angli.

Tre fëmijët e çiftit thanë se donin që bota të mësonte se sa shumë e donin njëri-tjetrin.

Fëmijët Luke, 21 vjeç, Hannah, 18 vjeç dhe Oliver 13 vjeç tashmë përballen me të ardhmen si jetimë.

Por miqtë dhe të afërmit e familjes i kanë premtuar Julie se do jenë pranë tyre gjithmonë.

Leave a Reply