Vishuni trashë, sot dita më e ftohtë e javës!

Vishuni trashë, sot dita më e ftohtë e javës!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jug-perëndimit të cilat do të zbusin këtë gjendje të acarit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -22 deri -17 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri në 1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jug-perëndimi me shpejtësi deri në 6m/s.

Leave a Reply