Zjarr në një bar në Francë, vdesin 13 njerëz

lecubalibre_1470459288-4125728

Një zjarr ka përfshirë një bar në veri të Francës nga i cili vdiqën 13 njerëz dhe 6 të tjerë u plagosën, raporton CNN, përcjell Gazeta Express.

Ky incident ndodhi mbrëmjen e së premtës në qytetin Rouen në Normandi.

Dëshmitarët e ngjarjes kanë thënë për CNN se në këtë bar ishte duke u festuar një ditëlidnje

Ministri i Punëve të Brendshme në Francë Bernard Cazeneuve, ka thënë se më shumë se 50 zjarrfikës kanë dalur në vendin e ngjarjes.

Rritet buxheti i Kosovës për 17.1% krahasuar me gjashtë mujorin e vitit të kaluar.

Hetimet për këtë rast janë duke vazhduar, dyshohet se bari është përfshirë nga zjarri në mënyrë aksidentale.

Leave a Reply