“Rikthehet” Memli Krasniqi, e këndon këngën “Ushtari i Rrugës” (Video)

pixlr_20160625140228129-640x551

Ritmi i Rruges ishte grupi më i njohur muzikor i asaj kohe.

Memli Krasniqi dhe Arbër Reçi ishin më të perfolurit e asaj kohe duke i dhënë jetë frymës rap që atëbotë veçse kishin dhënë dritë shkëndijat e para të kësaj rryme transmeton Magazina.al.

Memli Krasniqi dhe Arbër Reçi ishin antarët e grupit të themeluar qysh në vitin 1995.

Bota është e jona (viti 2000), Obsesion (viti 2002) dhe Perjetesisht(viti 2004) do të jenë albumet që do të mbesin në memorien e çdo adhuruesi të muzikës rap.

E, fansat duket se do ta kenë gjatë në memorien e tyre këngën ‘Ushtari i Rrugës’ që ishte hit i asaj kohe sa i përket muzikës rap.

Por, nëse ka nga ata që kanë harruar si këndon ministri Memli Krasniqi. Në linkun e mëposhtëm mund të shihni Memlin duke e kënduar këtë këngë në njërën nga diskotekat e kryeqytetit.

Për të shikuar videon klikoni KËTU

Leave a Reply