Ja si u festua mbrëmë në veri fitorja e partisë së Vuçiqit (Foto)

2-130

Mbështetësit dhe simpatizantët e Partisë Përparimtare Serbe, mbrëmë në Mitrovicën Veriore kanë festuar fitoren bindëse në zgjedhjet parlamentare në Serbi të partisë së kryeministrit aktual serb Aleksandër Vuçiq.

Atmosfera në veri raportohet të jetë karakterizuar me rrugë të mbushura me vetura që silleshin dhe u binin borive. Gjithashtu, gjithandej flamuj të Serbisë dhe të Partisë Përparimtare Serbe, e cila në zgjedhjet e djeshme ka shënuar një fitore të thellë, afërsisht me 50 për qind të votave.

1234568

Leave a Reply