Ja si vidhen 20 milionë euro brenda 2 minutave! (VIDEO)

1-489-620x330 (1)Hajdutët në vetëm dy minuta kanë kryer një vjedhje të paparë në Shën Petersburg, pasi morën 1 miliardë rubla (rreth 20 milionë euro) nga 134 sefat e bankës “Promsvjazbank.”

Hajdutët mund të mernin edhe më shumë, por çantat e tyre ishin të mbushura përplotë me para, transmeton TetovaSot.

Së pari njëri nga kriminelët hynë në bankë, dhe prezentohet si klient. Më pas atij i bashkohen edhe hajdutët e tjerë.

Në një moment ata kapen dhe e lidhën gruan e cila i çoi ata tek parat, dhe në këtë mënyrë ata hapën 134 kutitë, secili kishte, në qoftë se besohen viktimat, kishin dhjetëra miliona rubla.

Pas grabitjes hajdutët hypën tek dy automjete të zeza, me targa të rreme dhe u zhdukën. Policia është në kërkim të tyre.

https://youtu.be/71cn_mH0Oks

Leave a Reply