Gjuriq: Serbia do të dijë ta mbrojë Trepçën

gjuriq-serb-euml-ve-nuk-mund-t-rsquo-i-ndodh-euml-ajo-q-euml-i-ndodhi-jabllanoviqit_hd
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se Trepça do shteti i tij do të qëndrojë gjithmonë prapa kombinatin metalurgjik “Trepça”.
Këto komente, Gjuriq i ka bërë me rastin e urimit të ditës së minatorëve që shënohet në Serbi, transmeton lajmi.net.

“Detyra e jonë e vazhdueshme do të jetë sigurimi i kushteve më të mira për punë. Të jeni të sigurt se Serbia do të jetë gjithmonë prapa juve dhe do të dijë ta mbrojë ‘Trepçën’, pronën e popullin e saj në Kosovë”, ka thënë Gjuriq.

 

Leave a Reply